HPLC Column 4.6 x 150 mm, 5 µm C18(L1)

ستون C18 پر شده از سیلیکاژل متداول‌ترین ماده پرکننده‌ی ستون HPLC است. سطح این ماده دارای گروه‌های سیلانول است. گروه‌های سیلانول بسیار قطبی هستند و می‌توانند با مولکول‌های غیرقطبی موجود در فاز مایع شما برهم‌کنش کنند. همچنین این گروه‌ها می‌توانند به عنوان سایت‌های پیوند شیمیایی عمل کنند. اندازه‌ی بزرگ سطح سیلیکاژل، ظرفیت جذب بالایی را نیز فراهم می‌کند.

ذرات سیلیس صلب هستند که به آن‌ها کمک می‌کند در برابر فشردگی مقاوم باشند. این ویژگی هنگام استفاده از فشارهای بسیار زیاد برای مولکول‌های بسیار کوچک حائز اهمیت است. اسیدیته کم سیلیس، مانع از برهم‌کنش بین بازها و فاز مایع شما و در نتیجه بهبود شکل پیک حاصل می‌شود.

اگر در مقیاس کوچک کار می‌کنید و به ستونی نیاز دارید که بتواند در pHهای شدید کار کند، پرکننده‌های پلیمری گزینه‌های مناسبی هستند. این پرکننده‌ها پایدار بوده و سبب شویش فاز مایع نمی‌شوند. علاوه بر این، پلیمرها به دلیل داشتن پوشش‌های مختلف، عملکردهای بیشتری برای ستون دارند.

ستون C18 جزء فازهای آلکیل سیلان خطی هستند. ستون C18 همان اکتا دسیل سیلان است و حاوی 18 کربن متصل به سیلیس است. بنابراین تعداد کربن و زنجیره‌ی کربنی بیشتری نسبت به C8 (8 کربن) یا C4 (4 کربن) دارد.

ستون C18 به دلیل داشتن کربن‌های بیشتر، اندازه‌ی سطح بیشتری دارد که فاز متحرک باید از آن عبور کند. این امر سبب افزایش زمان برهم‌کنش بین فاز پیوندی و ماده‌های شسته‌شده می‌شود. بنابراین نمونه با سرعت کمتری شسته می‌شود و سرعت جداسازی بیشتری دارد.

در مقابل C8 (که اکتا دسیل نیز نامیده می‌شود) برای زمان مارندگاری کوتاه بهتر است و پیک‌های تیزتری را ایجاد می‌کند. این نوع ستون برای ترکیبات آلی کوچک بهتر است، در حالی که C18 برای اسیدهای چرب با زنجیره دراز و مولکول‌های پیچیده بهتر است.

P/N: TR-010004

USB: L1

Manufactor: Teknokroma Spain

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

× پشتیبانی آنلاین